برخی او را خوش‌چهره‌ترین مرد سینمای ایران می‌دانند؛ هنرمندی بی‌حاشیه و ارزشمند با چهره و استایلی چشم‌نواز که جذابیتش سن و سال نمی‌شناسد و حتی در آستانه‌ی پنجاه سالگی هم همچنان خوش‌سیما و جذاب است. او طرفداران بسیاری در ایران دارد، از هم‌نسلان خودش گرفته تا نسل جدید بسیاری این هنرمند جذاب سینمای ایران را ستایش می‌کنند. اما علاوه بر توانایی‌های او در بازیگری و چه ویژگی‌هایی در چهره و استایل پارسا پیروزفر او را به یکی از جذاب‌ترین سلبریتی‌های میانسال سینما تبدیل کرده است؟ در این مطالب به ویژگی‌های چهره و استایل پارسا پیروفر خواهیم پرداخت؛ با ما در مجله‌ی دیجی استایل همراه باشید.

بیوگرافی و پیشینه‌ی هنری پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر در شهریور سال ۱۳۵۱ در تهران متولد شد. او دارای مدرک کارشناسی نقاشی از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانش‌آموخته رشته‌ی بازیگری از آکادمی هنرهای نمایشی استاد سمندریان در سال ۱۳۷۴ است.

پیروزفر در اواسط دهه‌ی هفتاد با فیلم‌های پری از مهرجویی و ضیافت از مسعود کیمیایی شناخته شد، اما اوج محبوبیت و شهرت پیروزفر به سریال در پناه تو می‌رسد. سریالی که در اواخر دهه‌ی هفتاد از صدا و سیما پخش می‌شد و جالب است بدانید به گفته‌ی لعیا زنگنه دیگر بازیگر این سریال بخش‌های زیادی از حضور پیروزفر در این سریال تنها به دلیل چهره‌ی زیبا و جذابش حذف شده بود!

پیروزفر در طول دوره‌ی فعالیتش همواره گزیده‌کار بوده است و بسیار به ندرت او را در آثار ضعیف دیده‌ایم. او را می‌توان یکی از سوپر‌استارهای جذاب سینما و تئاتر ایران دانست که علاوه بر چهره‌ی زیبا و جذابش استعداد بی‌بدیلش در ایفای نقش‌های مختلف موجب شده است طرفداران بسیاری تنها به واسطه‌ی حضور او در یک فیلم، سریال و تئاتر این آثار را دنبال کنند.

از جمله معروف‌ترین و محبوب‌ترین هنرنمایی‌های پیروزفر می‌توانیم به سریال در چشم باد، فیلم‌های نقاب، اینجا بدون من، اسب حیوان نجیبی است، میهمان مامان و تئاتر ماتروشکا اشاره کنیم. در ماه‌های اخیر سریال یاغی با بازی پارسا پیروفر از شبکه‌ی خانگی پخش شده و او بار دیگر به یکی از ترند‌ترین هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. سریال مست عشق هم یکی از آثاری است که طرفداران پیروزفر برای پخش آن روزشماری می‌کنند. او در این سریال در نقش مولوی ظاهر شده است و گریمی بسیار جذاب و قابل توجه دارد.

چه از لحاظ تناسب چهره و چه به لحاظ محبوبیت و سبک پوشش می‌توانیم پارسا پیروزفر را با آلن دلون مقایسه کنیم. هنرمند جذاب فرانسوی با چهره‌ای بسیار کاریزماتیک و متناسب و استایلی کلاسیک و آراسته که نه‌تنها در دوران میانسالی بلکه حتی در دوران پیری‌اش هم جذابیت چهره‌اش را حفظ کرده است.

سلبریتی‌های بسیاری را در جهان داریم که در زمان جوانی بسیار جذاب و زیبا بوده‌اند، اما با گذر سن جذابیت خود را از دست داده‌اند. هر چند این فرایند که به طور کلی یک فرایند طبیعی دانسته می‌شود؛ اینکه با گذر زمان و افزایش سن افراد جذابیت چهره و استایلشان را از دست بدهند، اما در عوض هنرمندانی را هم داریم در جهان که با افزایش سن نه تنها جذابیت خود را از دست نداده‌اند بلکه حتی می‌توان گفت روز به روز جذاب‌تر شده‌اند. جورج کلونی و برد پیت را می‌توانیم از جمله سلبریتی‌هایی بدانیم که با افزایش سن و در میانسالی نه‌تنها جذابیت خود را از دست نداده‌اند، بلکه حتی جذاب‌تر شده‌اند.

اما چه ویژگی‌هایی سبب می‌شود هنرمندانی همچون پارسا پیروفر با پا گذاشتن به میانسالی همچنان جذاب باشند؟ البته که خصوصیات فوتوژنیک و متناسب در چهره پیروزفر مانند رنگ چشم‌ها و تناسب اعضای صورت او در جذابیت چهره‌اش در میانسالی بسیار مهم بوده، اما علاوه بر این ویژگی‌های دیگری هم استایل این بازیگر محبوب وجود دارد که باعث جذابیت او در میانسالی شده است. این ویژگی‌ها به طور کلی جزو مواردی هستند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید باعث می‌شوند در سنین میانسالی همچنان جذاب بمانید.

موها هم یکی از عوامل حفظ جذابیت چهره و استایل در میانسالی هستند. خانم‌ها معمولا موهایشان را رنگ می‌کنند، اما رنگ کردن موها برای آقایان در سنین میانسالی ممکن است یکی از اشتباهاتشان در استایل باشد؛ چراکه در آقایان میانسال موهای جوگندمی می‌تواند یکی از عوامل جذابیت چهره محسوب شود. پارسا پیروزفر هم یکی از سلبریتی‌هایی است که در سال‌های میانسالی جذابیت موهای جوگندمی‌اش به جذابیتش افزوده و اضافه کردن ریش جوگندمی هم انتخابی هوشمندانه برای او بوده است.

او بیشتر از رنگ‌های خنثی، طیف طوسی و طیف‌های آبی استفاده می‌کند که با توجه به رنگ خاص چشمان پیروفر یعنی آبی انتخاب‌های بسیار هوشمندانه‌ای محسوب می‌شود. برای آقای مسنی که چشمان روشن در زمینه‌ی آبی و خاکستری دارند، موها و ریش جوگندمی همراه با لباس‌هایی در طیف‌های رنگ‌های سردی مانند آبی یخی، طوسی و خاکستری معجزه می‌کند.

یکی از شاخصه‌های بازیگران حرفه‌ای توجه به ایست و زبان بدنشان است و پارسا پیروزفر سابقه بسیار درخشانی در دنیای تئاتر دارد؛ به همین جهت او کاملا با بدنش کاملا راحت است و می‌تواند ژست‌های مناسبی مقابل دوربین‌ها بگیرد. او کاملا می‌داند از چه زاویه‌ای به دوربین نگاه کند و چه ژستی بگیرد تا تصاویری درخشان از او ثبت شود. هر چند که فوتوژنیک بودن چهره پیروزفر هم تاثیر بسیاری در جذابیت تصاویر ثبت شده از او دارد.